Jeśli sądzisz, że malowanie akwarelami jest proste, bo cóż może być trudnego w rozcieńczeniu farby wodą i rozprowadzeniu jej po papierze, to jesteś w błędzie i to dużym. Akwarela jest zwiewna, ulotna, delikatna, ale to naprawdę trudna technika malarskaDowiedz się więcej.  

Akwarela fascynuje wszystkich

Malarstwo akwarelowe to jedna z najpopularniejszych technik malarskich. Fascynuje zarówno początkujących artystów, jak i profesjonalistów. Zapewnia szeroką gamę możliwości ekspresji twórczej: dzięki stosowaniu różnych technik możemy uzyskiwać przecudne rezultaty, ale nie wybacza błędów - nanoszenie poprawek ze względu na transparentność farb i delikatność papieru jest bardzo trudne.

Cena odpowiada jakości

We wszystkich dziedzinach życia produkty wysokiej jakości charakteryzują się wysoką ceną. Jednak w dziedzinie sztuk plastycznych to akwarela stoi na czele najbardziej kosztownych technik. Profesjonalne farby akwarelowe, pędzle z włosia sobolowego i papier wysokiej jakości to naprawdę niemały wydatek, szokujący zwłaszcza w porównaniu z niewielkimi gabarytami artykułów używanych do malowania akwarelą.

Jak nie zniechęcić się na samym początku?

Może to wydać się dziwne, ale starajmy się unikać zbytnich oszczędności. Jeśli osoba początkująca, szukając najmniejszych kosztów, dostanie do ręki tanie, ale co za tym idzie, kiepskiej jakości narzędzia, to nic z tego nie wyjdzie. Zapał uleci szybciej niż nam się wydaje. Oczywiście nie jest rozsądne zaopatrywanie osoby uczącej się w rozwiązania profesjonalne, ale trzeba utrzymać poziom studyjny znanych i cenionych marek.

Szczegóły techniczne dotyczące farb, papierów czy pędzli znajdą Państwo na kolejnych stronach naszego sklepu.

Jako sklep plastyczny oferujemy Państwu artykuły do malowania akwarelą w szerokim asortymencie i rozsądnych, naszym zdaniem :), cenach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl