Konturówki do tkanin pozwalają na tworzenie dodatkowych efektów dekoracyjnych, rysowania kolorowych detali, napisów czy wzorów na tkaninach oraz rozgraniczania powierzchni malowanych różnymi kolorami. Dowiedz się więcej.

Konturówki do tkanin mogą być stosowane na jedwabiu, ale tylko do tworzenia dekoracji - nie mogą być użyte do rozgraniczenia kolorów (zabezpieczenia przed rozlewaniem koloru) na jedwabiu. Dlatego osobno wyróżniana jest konturówka do jedwabiu tzw. gutta

Jest wiele technik malowania na jedwabiu, najbardziej popularne są: malowanie z użyciem konturówki (batik na zimno) lub malowanie "ze swobodnej ręki". W technice "batik na zimno" konturówka jest aplikowana na jedwab przed malowaniem po to, aby zabezpieczyć wnikanie farby we włókna tkaniny i nie pozwolić na jej rozprzestrzenianie (rozlewanie po jedwabiu). Technika jest stosunkowo prosta, dostępna dla każdego i pozwala na malowanie zarówno całej tkaniny jak i jej wydzielonych fragmentów. Technika "swobodnej ręki" przypomina malowanie akwareli i wymaga odpowiednich umiejętności. Farba nanoszona jest na jedwab przy pomocy szerokich pociągnięć pędzla bez użycia konturówek.

Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl