Produkt dnia

Kredki pastelowe Gioconda dają się dobrze ostrzyć co umożliwia rysowanie nawet drobnych szczegółów, dlatego są odpowiednie nawet do bardzo dokładnych rysunków. Są idealne do prac w niewielkim formacie ale świetnie sprawdzają się zarówno przy rysowaniu portretów jak i pejzaży. Można je łączyć z pastelami w sztyfcie tak, by zwiększyć swoje możliwości artystyczne.  Dowiedz się więcej (VIDEO).

Filtry

Prezentujemy kredki pastelowe Koh-I-Noor Gioconda

Kredki pastelowe Gioconda to suche pastele w drewnianej oprawce wyprodukowane z bardzo czystych, drobno zmielonych pigmentów naturalnych na bazie kredy i wapnia. Mają czyste i intensywne kolory. Okrągła oprawka chroniąca pastele przed łamaniem jest wykonana z drewna wysokiej jakości co ułatwia ich temperowanie. Koniec oprawki jest polakierowany na kolor rdzenia tak, aby ułatwić wyszukiwanie potrzebnego koloru.

Jak kolorować pastelami w kredce?

Są dwie podstawowe techniki: technika kreski oraz technika rozcierania. Pastele (również w kredce) można w łatwy sposób rozcierać palcem czy wiszerem tworząc jednorodny kolorystycznie obszar. Obie techniki można ze sobą swobodnie łączyć. Pastele w kredce mogą być używane również z pastelami w sztyfcie - taka kombinacja technik zwiększa możliwości artystyczne. 

Pastele nakładamy warstwami, przy czym liczba warstw może być praktycznie nieograniczona. Zaleca się aby spodnią warstwę dobrze rozetrzeć po papierze tak by stanowiła dobry podkład dla warstw wierzchnich. Kolorowanie przy użyciu pasteli w kredce powinno rozpocząć się od kolorów jasnych (biel, kremy) nakładając na nie kolory ciemniejsze. Jeśli zrobimy odwrotnie to będziemy mieli problem z intensywnością jasnych kolorów.

Przy rysowaniu pastelami korekty kolorów możemy nanosić wielokrotnie aż do uzyskania pożądanego efektu: ciemne barwy można rozjaśniać a jasne przyciemniać wg uznania :) W czasie kolorowania trzeba zwrócić uwagę na fakt, że pastele suche są kruche, więc w czasie rysowania pozostawiają drobne pyłki - wystarczy je wówczas zdmuchnąć z pracy lub zsypać z papieru do kosza - to prosta ale najbezpieczniejsza metoda, która nie uszkodzi i nie rozmaże naszego rysunku.

Poznajemy kredki Koh-I-Noor Gioconda

Nasza oferta obejmuje zestawy 12-tu, 24-ech i 48-iu kredek pastelowych Gioconda w pudełkach metalowych.

Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl