Produkt dnia
Komplet 5 Pędzli Syntetycznych da Vinci FORTE BASIC 3504
Komplet 5 Pędzli Syntetycznych da Vinci FORTE BASIC 3504

37,94 zł

Cena regularna: 42,15 zł

Najniższa cena: 42,15 zł
szt.

Media malarskie to preparaty zmieniające lub wzmacniające właściwości farb. Z jednej strony wpływają na szybkość procesu ich wysychania, korygują chłonność, z drugiej stanowią spoiwo farb olejnych i temper oraz zabezpieczają obraz. Zwiększają połysk lub matowienie farb, korzystnie wpływają na ich płynność, mogą nadawać również odpowiednią teksturę. Dowiedz się więcej.  

Media malarskie

Rodzaje i zastosowanie mediów malarskich

W kategorii "media malarskie" wydzielone są jako oddzielne podgrupy: grunty i podkłady malarskie oraz werniksy. Pierwsza z tych grup zawiera różnego rodzaju gesso, służące do pokrywania płótna tak, by uzyskać gładką, odpowiednio chłonną powierzchnię stanowiącą podkład do malowania farbami. Co prawda oferowane obecnie podobrazia w większości są już odpowiednio przygotowane (zagruntowane) ale gesso jest praktycznie niezbędne przy gruntowaniu płótna surowego bądź w sytuacji, gdy artysta uzna, że potrzebuje dodatkowego niż fabryczne wzmocnienia podkładu.

Werniksy stanowią grupę mediów służących do zabezpieczania wykonanego już obrazu i są produkowane w oparciu o formuły dopasowane do rodzaju użytych farb. Mogą mieć formę płynu do nakładania pędzlem lub też wygodną, chętnie stosowaną formę spray'u. Należy zwrócić uwagę na fakt, że zastosowany werniks definiuje rodzaj wykończenia obrazu: od wykończenia z połyskiem aż do wykończenia supermatowego. W zależności od wykończenia obrazu uzyskujemy inne odbicia światła zewnętrznego od pokrytej powierzchni.

Media do farb olejnych i do farb akrylowych to dwie niezależne grupy chemikaliów odpowiednie do technologii związanej z rodzajem użytych farb. W mediach do farb olejnych znajdziemy różnego rodzaje oleje i media olejne (również te przyspieszające powolny proces schnięcia farb olejnych) jak również rozpuszczalniki / rozcieńczalniki czy też media oferujące różne możliwości wykończenia i starzenia się obrazu. W mediach akrylowych znajdziemy m.in. media opóźniające schnięcie (w odróżnieniu od farb olejnych farby akrylowe schną szybko) czy też różnego rodzaju pasty i żele umożliwiające tworzenie trójwymiarowych struktur.

Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl