Produkt dnia
Zestaw 6 Pisaków Lyra Aqua Brush Duo Kolory Podstawowe
Zestaw 6 Pisaków Lyra Aqua Brush Duo Kolory Podstawowe

39,99 zł

Cena regularna: 45,99 zł

Najniższa cena: 45,99 zł
szt.

W naszej ofercie posiadamy sprzedawane na sztuki wysokiej jakości ołówki serii Koh-i-Noor 1900 oraz Renesans Schizzi pokrywające całą gamę twardości od 10B do 10HDowiedz się więcej.

Ołówki artystyczne (na sztuki)

Rodzaje i stosowanie ołówków artystycznych

Ołówek to wkład grafitowy w oprawie drewnianej lub plastikowej, która może przybierać różne kształty; okrągły, trójkątny i sześciokątny. Im wyższa temperatura wypału grafitu, tym wyższa jego jakość, im lepsze drewno w jego obudowie, tym lepsza jakość całości ołówka. Ołówek, to najpopularniejsze narzędzie do rysowania zarówno szybkich szkiców, jak również dużych obrazów. Dzięki różnej gradacji poziomu twardości grafitu możemy uzyskiwać zaskakujące efekty.

Twarde ołówki (od 10H do H) idealnie sprawdzają się w rysunku technicznym, gdzie potrzebna jest precyzja. Mają jasną kreskę, wolniej się zużywają i mniej tępią. Świetnie sprawdzają się przy rysowaniu na gładkim papierze brystolu.
Miękkie ołówki (od 9B do B) mają szerokie zastosowanie w rysunku artystycznym. Mają ciemniejszą kreskę i szybciej się zużywają. Bardzo dobrze rysuje się nimi na papierze ziarnistym.
Średniej twardości ołówki (HB i F) używa się do pisania, w celach biurowych lub szkolnych.

Ołówki pojedyncze Renesans Schizzi

Są produkowane z wysokiej jakości grafitu zamkniętego w drewnianej oprawie. Pozwalają na tworzenie na papierze szerokiej gamy mocnych i delikatnych znaków. Twardości od 10B do 6H.

Ołówki pojedyncze Koh-I-Noor 1900

Charakteryzują się najwyższą czystością grafitu - pozbawionego niepożądanych drobin. Twardości od 10H do 8B.

Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl