Produkt dnia
Pocztówki Akwarelowe z Czarnym Papierem 360 gsm Van Gogh 10 szt.
Pocztówki Akwarelowe z Czarnym Papierem 360 gsm Van Gogh 10 szt.

28,99 zł

Cena regularna: 35,99 zł

Najniższa cena: 35,99 zł
szt.

Pastele olejne to coś pośredniego między farbą, a kredką w formie sztyftu. W ich składzie znajdziemy pigment, wosk, białą glinkę oraz olej lnianyDowiedz się więcej (VIDEO).

Oferujemy zarówno zestawy pasteli olejnych jak również pastele na sztuki.

Pastele olejne

Profesjonalne pastele olejne

Pastele olejne to medium do rysunku pastelowego, czyli techniki plastycznej, dzięki której można uzyskać różnorodne efekty od malarskich po rysunkowe, dające wiele interesujących przejść artystycznych na wybranym podłożu.

Rysujemy pastelami olejnymi

Właściwości pasteli olejnych

Rozpuszczają się w terpentynie, jak również można wymieszać je z olejem lnianym. Dzięki temu możemy kłaść  grube warstwy, lub tworzyć laserunkowe przejścia jak farbami olejnymi.

Zastosowania pasteli olejnych

To za co kochają je artyści wynika z ich właściwości. Profesjonalne pastele olejne mogą być używane zarówno na papierze, kartonie, czy podobraziu, ale zachowują również swoje właściwości stosując je na tynku, lub drewnie.

Pastele te idealnie sprawdzają się w plenerze do tworzenia wspaniałych pejzaży i architektury, którą pragniemy uwiecznić, a intensywne kolory znakomicie pozwolą oddać każdą porę roku i nastrój chwili.

Kolory mogą być nakładane na siebie, dzięki czemu tworzą się nowe odcienie.

Możemy rysować zakończeniem pasteli, ale również całą jej powierzchnią dla pokrycia większych obszarów obrazu.

Jak wybrać pastele olejne?

Pastele olejne dostępne są na sztuki i w zestawach od 12-tu do 60-ciu kolorów w komplecie. Dla osób zaczynających swoją przygodę z tym medium zestawy pasteli olejnych okażą się najprostszym i jednocześnie najlepszym wyborem. Profesjonaliści zaznajomieni z efektami jakie dają poszczególne odcienie prawdopodobnie chętniej sami będą wybierać konkretne kolory na podstawie tematyki swoich prac, czy obranego stylu.

Dobre pastele olejne charakteryzuje wyższe cena, co przekłada się na ilość pigmentu i bardziej szlachetne dodatki stanowiące wypełnienie, ale i również wyższą światłoodporność i trwałość kolorystyczną pracy.

Do rysowania pastelami olejnymi przyda się mieć twardy podkład, dlatego też stosuje się czasami passe-partout albo wręcz tablice malarskie.

Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl