galerianakanapie
100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam184Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Czas wysyłki
4.9
Koszt wysyłki
4.9
Obsługa kupującego
5

Bloki do akwareli Canson

obejmują szereg serii przeznaczonych dla różnych odbiorców: najwyższej klasy seria bloków Fontenay przeznaczona dla profesjonalistów, następnie mamy wysokiej jakości papier Arches oraz bloki do nauki akwareli serii Montval czy Student.

Papier do akwareli Fontenay®

to najwyższej jakości papier czysto bawełniany posiadający dwie faktury na jednym arkuszu – z jednej strony grubo-, zaś z drugiej drobnoziarnistą. Papier Fontenay® wytwarzany tradycyjną metodą prasy cylindrycznej posiada znak wodny i naturalnie uformowane krawędzie. Choć nie zawiera wybielaczy optycznych, jest bielszy od tradycyjnych papierów do akwareli, dzięki czemu pozwala na doskonałe oddanie kolorów. Jest wewnętrznie i zewnętrznie zaklejany, posiada zabezpieczenia przeciwgrzybicze. Papier Fontenay® jest produkowany według międzynarodowych standardów ISO 9706. Fontenay® to najwyższej jakości papier do technik mokrych w atrakcyjnej cenie.

Papier do akwareli Arches®

jest wysokiej jakości papierem wykonanym w 100% z bawełny. Dzięki tradycyjnym metodom produkcji z użyciem cylindrycznej maszyny papierniczej, posiada on naturalną i harmonijną teksturę, zbliżoną do papieru wytwarzanego ręcznie. Dzięki tej technice włókna rozkładają się równomiernie, a papier jest bardziej stabilny i odporny na deformacje. Ta stabilność wymiarowa pozwala papierowi na równomierne rozciąganie się po namoczeniu. Papier Akwarela Arches® jest poddany w trakcie produkcji unikalnemu procesowi zaklejania naturalną żelatyną, która nadaje mu niezrównaną odporność na wydrapywanie oraz zapewnia wierne odwzorowywanie kolorów. Papier Arches® jest trwały, zgodnie z normą ISO 9706 i zabezpieczony przeciwko pleśni. Jego biel jest naturalna, uzyskana bez stosowania wybielaczy optycznych. Zapewnia on w ten sposób optymalne możliwości przechowywania. Papier Fin jest używany najczęściej. Jego powierzchnia nie jest ani zbyt gładka ani zbyt fakturowana więc wygodna do stosowania.

Canson® Moulin du Roy® 

to papier do akwareli wytworzony przy użyciu tradycyjnej maszyny cylindrycznej. Ma wygląd i dotyk papieru ręcznie wykonanego. Papier w 100% bawełniany wykazuje zarówno idealną absorpcję jak i nadzwyczajną wytrzymałość.Naturalnie biały , bezkwasowy i wytworzony całkowicie bez użycia środków wybielających papier ma optymalne właściwości utrzymania swoich cech wraz z upływem czasu.

Tradycyjny papier do akwareli Vidalon 

zawierający 100% celulozy. Jego powierzchnia wytrzymuje zdrapywanie, ścieranie czy wielokrotne zmywanie. Posiada wyraźną fakturę pozwalającą na zastosowanie wielu technik akwarelowych i zapewniającą że kolory wyglądają po prostu pięknie.

Papier Canson Montval

to bezkwasowy, trwały, zabezpieczony przeciwko pleśni i wolny od wszelkich wybielaczy optycznych jest to najwłaściwszy papier do nauki akwareli. Wygodny w użytkowaniu, z łatwością daje się retuszować (papier może być wielokrotnie zmywany pędzlem). Dostępny w fakturze drobnoziarnistej, a także w różnych formatach, aby spełniać oczekiwania wszystkich użytkowników. Odpowiedni dla wszystkich technik mokrych: akwarela, gwasz, akryl. Blok posiada kartki z mikroperforacją.

Canson Imagine

to naturalnie biały, bezkwasowy papier z gładką fakturą. Idealny do rysunku ołówkami, kredkami czy węglem. Ze względu na gramaturę nadaje się również do technik wodnych: gwaszy, akwareli czy atramentu. To uniwersalny papier pozwalający na wykorzystanie wielu różnych technik i szerokiej gamy medium.

Papier do akwareli Aquarelle Canson® Héritage

to drobnoziarnisty papier zawierający 100% bawełny. Jest wytrzymały i chłonny, modelowany na okrągłej formie w celu uzyskania delikatnej tekstury. Cechuje go brak akumulacji pigmentów, daje żywe i zdecydowane kolory, a także zapewnia czyste pociągnięcie pędzla bez rozmazywania. Można bezinwazyjnie nanosić na nim poprawki na mokro, jak i na sucho. Papier ten pozostaje wystarczająco długo wilgotny, by zapewnić spokojne malowanie. Zgodny z normą ISO 9706, bezkwasowy, nie zawiera wybielaczy optycznych. Poddany specjalnej obróbce przeciwgrzybicznej. Dostępny w trzech rodzajach faktury: drobnoziarnistej, satynowej oraz gruboziarnistej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl