Canson Arches® Akwarela

to najwyższej jakości bezkwasowy, niezawierający wybielaczy optycznych papier do akwareli produkowany w 100% ze specjalnie wyselekcjonowanej bawełny. Dzięki stabilności wymiarowej papier ten równomiernie rozszerza się po zwilżeniu. Specjalna technika zaklejania żelatynowego stosowana w procesie produkcji zapewnia odporność na zadrapania i optymalne barwy i intensywność kolorów. Papier produkowany jest w gramaturach od 185 do 850 g/m2 w trzech rodzajach faktur: drobnoziarnistej, satynowej i gruboziarnistej.

Canson Heritage®

to papier najwyższej jakości, bezkwasowy, wykonany w 100% z bawełny, stabilny i odporny na deformacje. Zapewnia zoptymalizowany czas pracy, tzn. papier pozostaje wystarczająco długo wilgotny, by zapewnić spokojne malowanie. Modelowany został na okrągłej formie w celu uzyskania delikatnej tekstury.Papier dostępny w trzech rodzajach faktur: drobnoziarnistej, gruboziarnistej oraz satynowej. Arkusze posiadają cztery naturalne brzegi oraz znak wodny, który jest gwarancją tradycyjnej metody wytwarzania.

Canson® Fontenay®

to w 100% bawełniany, bezkwasowy papier do akwareli produkowany na maszynie cylindrycznej. Unikalną cechą papieru Canson® Fontenay® jest to, że jego ziarno różni się zależnie od strony: po jednej stronie mamy fakturę drobno- a po drugiej gruboziarnistą. Gramatura papieru - 300 g/m2.

Canson® Moulin du Roy® 

to papier do akwareli wytworzony przy użyciu tradycyjnej maszyny cylindrycznej. Ma wygląd i dotyk papieru ręcznie wykonanego. Papier w 100% bawełniany wykazuje zarówno idealną absorpcję jak i nadzwyczajną wytrzymałość.Naturalnie biały , bezkwasowy i wytworzony całkowicie bez użycia środków wybielających papier ma optymalne właściwości utrzymania swoich cech wraz z upływem czasu.

Canson® Montval®

to bezkwasowy papier charakteryzujący się wysoką trwałością m.in. poprzez zabezpieczenie przeciwko oddziaływaniu grzybów. Papier Montval jest produkowany bez użycia jakichkolwiek wybielaczy optycznych. To najwyższa jakość dla studiów w akwareli. Gramatura papieru od 185 do 300 g/m2.

Canson Vidalon 

zawierający 100% celulozy. Jego powierzchnia wytrzymuje zdrapywanie, ścieranie czy wielokrotne zmywanie. Posiada wyraźną fakturę pozwalającą na zastosowanie wielu technik akwarelowych i zapewniającą że kolory wyglądają po prostu pięknie.

Daler-Rowney Aquafine

to bezkwasowy, wolny od wybielaczy papier o gramaturze 300 g/m2 wytwarzany przy użyciu nieprzetwarzanej pulpy drzewnej. W celu zabezpieczenia przeciw przebarwieniom i w celu zapewnienia jego trwałości jest buforowany węglanem wapnia. Produkowany z dwoma rodzajami faktur: gruboziarnistą (prasowany na zimno) i gładką.

Fabriano Disegno 5

to mieszanka bawełny (50%) wysokiej jakości, a także starannie dobranej celulozy. Papier bezkwasowy, gwarantuje to niezmienność jego właściwości w czasie. Arkusze papieru mają zdobione krawędzie i ułożony wzdłuż nich znak wodny „FABRIANO 5 50% COTTON”. Produkowany jest on w trzech rodzajach powierzchni: gładki oraz z lekką i grubą fakturą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl