Produkt dnia
Komplet 5 Pędzli Syntetycznych da Vinci FORTE BASIC 3504
Komplet 5 Pędzli Syntetycznych da Vinci FORTE BASIC 3504

37,94 zł

Cena regularna: 42,15 zł

Najniższa cena: 42,15 zł
szt.

Rysunek jest bodajże najstarszą formą ekspresji artystycznej, ale w tym przypadku powiedzenie "stary ale jary" jest całkowicie uzasadnione: rysowanie jest ulubionym sposobem upiększania i przedstawiania swojego widzenia świata przez dzieci i nie tylko przez dzieciDowiedz się więcej.

Rysunek

Więc chodź, pomaluj mi świat 

na żółto i na niebiesko, niech na niebie stanie tęcza malowana twoją kredką... Większość z nas słyszała słowa tej piosenki :)

Kreatywnością wykazał się nieznany bliżej człowiek, który narysował pozostałym z paleniska węglem bizona na ścianie swojej jaskini. Nie będziemy wnikać czy ta potrzeba rysowania wynikała z głodu i była przejawem tęsknoty za dostarczeniem białka do swojego organizmu czy też wręcz przeciwnie była uwieńczeniem dobrze (oczywiście nie z punktu widzenia bizona) wykonanej roboty na polowaniu. Natomiast z pewnością możemy pozytywnie wypowiedzieć się o jego technice: jeśli po tysiącach lat oglądający wiedzą, że rysunek przedstawia bizona to znaczy, że technika rysunkowa artysty była na właściwym poziomie :)  

Od węgla do pisaków z tuszem

W każdej dziedzinie sztuk plastycznych technologia i jej zmiany wpływała na możliwości twórcze odkrywając przed artystami nowe, nieznane dotąd światy. Również w rysunku to czym rysujemy determinuje w pewnym, i to niemałym, stopniu jakość efektu końcowego. Prace wykonane węglem nadal są w żywym kręgu zainteresowań mimo, że forma ołówka (grafitowego) liczy już kilkaset lat. A skoro życie nie składa się tylko z odcieni szarości, to zastosowano kolorowe pigmenty i tak pojawiły się kredki różnego rodzaju. Kredki kredkami, ale nie można tutaj nie wspomnieć o pastelu, którą to technikę określa się jako technikę malarską i rysunkową. A jak już mieszamy techniki to dołóżmy do kredek możliwości rozpuszczania pigmentów wodą znane z technik akwarelowych i otrzymamy kredki akwarelowe dające inne możliwości uzyskiwania efektów rysunkowych. A jak technologia umożliwiła wykorzystanie w łatwy sposób płynnych tuszy kolorowych to pojawiły się wielokolorowe pisaki o przeróżnych właściwościach i zastosowaniach. I pomyśleć, że wszystko po to żeby móc narysować coś ładnego :)

Rysowanie nie boli

Prawda czy fałsz? Wielu artystów przeżywa męki twórcze próbując przenieść swoje myśli na papier. Ale spróbujmy zostawić na chwilę przekaz artystyczny i kłopoty z uzewnętrznieniem myśli twórczych i pobawmy się jak dzieci rysując ot tak, dla przyjemności znanej nam... no właśnie... od dziecka.

Jako sklep plastyczny oferujemy Państwu artykuły do rysunku w szerokim asortymencie i rozsądnych, naszym zdaniem :), cenach.

Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl