Produkt dnia
Pasteli Suche Maries Masters 48 Kolorów
Pasteli Suche Maries Masters 48 Kolorów
71,50 zł 65,99 zł
szt.

Polecamy zestawy farb akwarelowych (w kostkach, tubkach i w płynie) o szerokiej gamie jakościowej i rozpiętości cenowej przeznaczonych zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących artystów. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo zestawy akwareli znanych marek polskich i światowych. Dowiedz się więcej.

Zestawy farb akwarelowych

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zestawu farb akwarelowych?

W pierwszym rzędzie należy wybrać zestaw z serią farb odpowiadających umiejętnościom artystycznym nabywcy czy obdarowywanego (w przypadku zakupu na prezent) gdyż cena zestawu jest nieodłącznie związana z jakością farb. Osoby początkujące, uczniowie czy studenci powinni poruszać się w obszarze farb studyjnych, akwareliści z pewnością wybiorą farby profesjonalne. Musimy pamiętać również o różnych formach farb: najczęściej spotykamy zestawy akwareli w kostkach, natomiast niektórzy artyści cenią sobie akwarele w tubkach.

Kolejnym kryterium wyboru jest liczba farb (kolorów) w zestawie. Oczywiście im więcej farb tym większe możliwości twórcze, ale pamiętajmy też, że tym większe wymiary zestawu: zestawy 36-cio czy 48-mio kolorowe z pewnością trudno nazwać zestawami kieszonkowymi wygodnymi w podróży. A skoro jesteśmy przy zestawach kieszonkowych z mniejszą liczbą farb to przy wyborze takiego rodzaju zestawu należy przy zakupie sprawdzić jego kolorystykę.

Trzecim elementem, który należy wziąć pod uwagę, jest opakowanie: eleganckie kasety drewniane są odpowiednie dla zakupów prezentowych, kasetki metalowe są trwałe i wygodne w użyciu a kasetki plastikowe są równie wygodnym, trochę mniej trwałym, ale za to najtańszym rozwiązaniem.

I ostatnia rzecz: w niektórych zestawach oprócz farb znajdują się akcesoria dodatkowe (np. pędzel do akwareli) – warto zwrócić na to uwagę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl