Bazgrolimy akwarelami z Shayda Campbell

Bazgrolimy akwarelami z Shayda Campbell

Załączony filmik jest prezentacją rysowania różnych przedmiotów na początku drogi artystycznej z użyciem akwareli. Naszym przewodnikiem jest Shayda Campbell - akwarelistka i twórczyni treści, która publikuje wiele filmów na YouTube.

To co powinno nam przyświecać na początku, to myśl, że malowanie to zabawa. Każdy może to robić. Zazwyczaj boimy się, ze nie jesteśmy dość dobrzy w rysowaniu, czy malowaniu. A tu wystarczy znaleźć swoją kreatywną iskrę.

Najpierw zagłębiamy się w materiały akwarelowe i niektóre techniki malowania. Potem namalujemy całą masę rzeczy. Szybko wejdziemy na ścieżkę do zrozumienia, kim jesteśmy jako artysta/ka. Przejdziemy od zabawy przez praktykę do gotowego dzieła.

Potrzebne przedmioty do rozpoczęcia zabawy, to:
- farby akwarelowe w tubkach (mają konsystencję pasty do zębów),
- farby akwarelowe w kostkach (są to suche farby),
- farby akwarelowe w płynie,
- paleta plastikowa lub porcelanowa,
- dwa pojemniki z czystą wodą na chłodne kolory jedno i drugie na ciepłe kolory,
- ręcznik papierowy do wycierania pędzla,
- szkicownik akwarelowy,
- pędzle (tu prezentowane są pędzle z serii Velvet Touch - duży do kolorowania dużych, gładkich powierzchni, mniejszy do cieniowania pod kątem oraz dwa pędzle okrągłe).

W pierwszym kroku bierzemy czarną farbę w tubce i mieszamy ją z wodą. Im więcej wody, tym uzyskasz bardziej przezroczysty wygląd. W przypadku chęci uzyskania ciemniejszych, bardziej kryjących kolorów dodaj mniej wody.

Będziemy bazgrać na określony temat: w tym przypadku będą to rzeczy kuchenne. Możesz jednak czerpać inspirację z otoczenia. Ale pamiętaj - ważne jest, aby znów być dzieckiem. Może to być słoik z cukrem, czy piekarnik. Możesz bazgrać wiosenne lub jesienne rzeczy, skarpetki, ryby lub swoją kolekcję soli i pieprzu. Może to być toster i lampa. Wszystko zależy od Ciebie. Każdy ma swój własny styl i lubi co innego.

Możesz zrobić swoją pracę nieco bardziej kreskówkową, a może to być również trochę niechlujne czy dziwaczne. Trzeba próbować rozwijać swój styl. Możesz również używać pisma i umieszczać odrobinę tekstu na ilustracjach i inne rzeczy, które dodadzą charakteru Twoim akwarelom.

Możesz wybrać sposób malowania z wysokim kontrastem, a może to być także rozmyta przestrzeń. Spróbuj zastosować raz zakrzywione, miękkie linie, a potem stricte geometryczne, proste.

Krok drugi to rodzaj dopracowania wybranych przez Ciebie rzeczy i namalowanie ich kolorowymi farbami. Możesz podzielić kartkę na cztery sekcje. Tym razem zacznij pracę z akwarelami w kostkach. Są zazwyczaj w kasetkach, które mają również paletkę do mieszania kolorów. W każdej sekcji namaluj inny przedmiot używając innego zestawu kolorów.

Powodzenia :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl