Produkt dnia
Blok Podróżny do Akwareli 280 x 150 mm 25 ark 260 g CP na Spirali
Blok Podróżny do Akwareli 280 x 150 mm 25 ark 260 g CP na Spirali

36,99 zł

Cena regularna: 42,00 zł

Najniższa cena: 42,00 zł
szt.

Techniki graficzne powstały z potrzeby powielenia rysunku w wielu kopiach. Przy dzisiejszej wszechobecnej cyfrowej technologii "kopiuj - wklej" proces tworzenia odbitek z wykorzystaniem matrycy może być trudnym do zrozumienia procesem, co wcale nie oznacza, że grafika jest dziedziną, która odeszła już do lamusa. Dowiedz się więcej.

Grafika

Z czego stworzyć matrycę? 

Potrzeba jest matką wynalazku więc matryce tworzono praktycznie z każdego materiału, którego obróbka była możliwa technologicznie np. z drewna (drzeworyty) albo z płyty miedzianej (miedzioryty) i innego rodzaju "ryty", w których wzór w matrycy jest żłobiony. Wzór w matrycy może być też wykonywany w inny sposób np. poprzez trawienie w płycie metalowej albo przez maskowanie części matrycy tak, by była ona odporna na przyjmowanie farby drukarskiej

Popularność linorytu

Względna łatwość tworzenia matrycy w linoleum spowodowała, że linoryt jest chyba najbardziej popularną techniką graficzną dostępną również dla młodych i bardzo młodych artystów :) stąd wydzielenie farb specjalnie dedykowanych do technik linorytniczych.

Co oferujemy?

W ofercie naszego sklepu oprócz szeregu farb dedykowanych do linorytu posiadamy wszelakiego rodzaju pojedyncze narzędzia do linorytu (wałki, płyty, dłutka itp.) oraz zestawy do samodzielnego wykonania grafiki.

Ponadto oferujemy artykuły dla bardziej wymagających technik graficznych obejmujące m.in. specjalizowany papier do druku artystycznego czy też media i werniksy stosowane przy technikach graficznych. 

Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl