Produkt dnia
Folia Maskująca do Aerografu
Folia Maskująca do Aerografu

59,99 zł

Manekin Drewniany Model Psa
Manekin Drewniany Model Psa

62,90 zł

szt.

Rysunek jest bodajże najstarszą formą ekspresji artystycznej, ale w tym przypadku powiedzenie "stary ale jary" jest całkowicie uzasadnione: rysowanie jest ulubionym sposobem upiększania i przedstawiania swojego widzenia świata przez dzieci i nie tylko przez dzieciDowiedz się więcej.

Rysunek

  • nowość

Więc chodź, pomaluj mi świat 

na żółto i na niebiesko, niech na niebie stanie tęcza malowana twoją kredką... Większość z nas słyszała słowa tej piosenki :)

Kreatywnością wykazał się nieznany bliżej człowiek, który narysował pozostałym z paleniska węglem bizona na ścianie swojej jaskini. Nie będziemy wnikać czy ta potrzeba rysowania wynikała z głodu i była przejawem tęsknoty za dostarczeniem białka do swojego organizmu czy też wręcz przeciwnie była uwieńczeniem dobrze (oczywiście nie z punktu widzenia bizona) wykonanej roboty na polowaniu. Natomiast z pewnością możemy pozytywnie wypowiedzieć się o jego technice: jeśli po tysiącach lat oglądający wiedzą, że rysunek przedstawia bizona to znaczy, że technika rysunkowa artysty była na właściwym poziomie :)  

Od węgla do pisaków z tuszem

W każdej dziedzinie sztuk plastycznych technologia i jej zmiany wpływała na możliwości twórcze odkrywając przed artystami nowe, nieznane dotąd światy. Również w rysunku to czym rysujemy determinuje w pewnym, i to niemałym, stopniu jakość efektu końcowego. Prace wykonane węglem nadal są w żywym kręgu zainteresowań mimo, że forma ołówka (grafitowego) liczy już kilkaset lat. A skoro życie nie składa się tylko z odcieni szarości, to zastosowano kolorowe pigmenty i tak pojawiły się kredki różnego rodzaju. Kredki kredkami, ale nie można tutaj nie wspomnieć o pastelu, którą to technikę określa się jako technikę malarską i rysunkową. A jak już mieszamy techniki to dołóżmy do kredek możliwości rozpuszczania pigmentów wodą znane z technik akwarelowych i otrzymamy kredki akwarelowe dające inne możliwości uzyskiwania efektów rysunkowych. A jak technologia umożliwiła wykorzystanie w łatwy sposób płynnych tuszy kolorowych to pojawiły się wielokolorowe pisaki o przeróżnych właściwościach i zastosowaniach. I pomyśleć, że wszystko po to żeby móc narysować coś ładnego :)

Rysowanie nie boli

Prawda czy fałsz? Wielu artystów przeżywa męki twórcze próbując przenieść swoje myśli na papier. Ale spróbujmy zostawić na chwilę przekaz artystyczny i kłopoty z uzewnętrznieniem myśli twórczych i pobawmy się jak dzieci rysując ot tak, dla przyjemności znanej nam... no właśnie... od dziecka.

Jako sklep plastyczny oferujemy Państwu artykuły do rysunku w szerokim asortymencie i rozsądnych, naszym zdaniem :), cenach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl