Produkt dnia
Szkicownik Gamma Schizzi A4 100 ark na Spirali 90 g
Szkicownik Gamma Schizzi A4 100 ark na Spirali 90 g

19,99 zł

Cena regularna: 22,40 zł

Najniższa cena: 22,40 zł
szt.

W ofercie naszego sklepu plastycznego znajdą Państwo artystyczne farby akrylowe w zestawach oraz farby sprzedawane na sztuki zarówno na poziomie studyjnym, jak i profesjonalnym. Należy pamiętać, że dla farb artystycznych zależność "wyższa jakość i wyższa cena" jest bardzo widoczna.

Profesjonalne farby akrylowe składają się z żywicy akrylowej oraz pigmentu, a akryle dla początkujących artystów posiadają zwiększające objętość wypełniacze, co przekłada się na mniejszą zawartość pigmentu. Dowiedz się więcej (VIDEO).

Akrylowe farby dekoracyjne (zarówno zestawy jak i pojedyncze kolory) znajdą Państwo w kategorii Hobby / Farby i markery do dekoracji.

Farby akrylowe

Właściwości farb akrylowych

Farby akrylowe charakteryzują się:

  • wygodą i łatwością nakładania,
  • szybkością pracy ze względu na czas schnięcia,
  • trwałością kolorów i intensywnością nawet po wielu latach,
  • głębią barw,
  • niezmywalnością po wyschnięciu,
  • nieprzezroczystością (dotyczy to w szczególności farb profesjonalnych),
  • wodo-rozpuszczalnością,
  • możliwością mieszania ze sobą poszczególnych kolorów i tworzenia dzięki temu nowych,
  • możliwością uzyskania różnego rodzaju wykończenia w zależności od tego, czy farba jest matowa, satynowa, lub błyszcząca,
  • odpornością na czynniki zewnętrze jak światło, czy woda.

Stosowanie farb akrylowych

Jeśli potrzebujesz wydłużyć czas pracy z obrazem i farbą to użyj specjalnie do tego przeznaczonego medium. Znajdziesz u nas wiele propozycji, które pozwolą ci uzyskać dodatkowe efekty, jak np. pasty strukturalne, żele, media z piaskiem, czy miką, media akrylowe z innymi substancjami zmieniającymi wygląd podłoża. Do rozcieńczania zastosuj media polepszające płynność. Raczej nie używaj do tego wody.

Farby akrylowe nakładamy na wybrane podłoże pędzlem syntetycznym, szpachelką, kartą kredytową i wszystkim czego dusza zapragnie, żeby uzyskać wymarzony efekt plastyczny, przestrzenny i kolorystyczny.

Podłożem może być prawie każda powierzchnia, byle była ona dobrze przygotowana do pracy z akrylami. Możesz użyć podobrazia, przeznaczonego do akryli papieru o wysokiej gramaturze (najlepszy 400 g/m2),  drewna, metalu, ściany. Pamiętaj tylko o tym, żeby powierzchnia nie była zatłuszczona i nie bardzo chłonna.

Dla ułatwienia procesu malarskiego możesz użyć wielu narzędzi i materiałów, jak np. palety malarskie typu Peal Off, tradycyjne palety plastikowe i drewniane, pędzle z końcówką silikonową, różnego rodzaju i kształtu szpachelki plastikowe i metalowe, pędzle syntetyczne o różnym kształcie, wielkości i twardości.

Jak wybrać najlepsze farby akrylowe?

Droższe, profesjonalne farby akrylowe np. Talens Rembrandt, lub Daler Rowney Cryla Artist zawierają więcej pigmentu i charakteryzują się większą intensywnością, głębią barw i trwałością kolorów.

Akryle mogą mieć dodatkowo różną konsystencję w zależności od sposobu ich nakładania oraz pożądanego efektu końcowego pracy.

Do aerografów zakupisz tusz akrylowy, do grafitti puszki z rozpylaczem (tzw. spraye), do impasta gęste farby nazywane np. Heavy Body, do wylewania formy płynne, do malowania alla prima fluidy i żele.

Jak mieszać kolory farb akrylowych?

Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl