Oferta naszego sklepu obejmuje pędzle syntetyczne sprzedawane na sztuki (różnych marek, kształtów i rozmiarów) oraz zestawy pędzli syntetycznychDowiedz się więcej.

Pędzle syntetyczne

Czym są pędzle syntetyczne

Pędzle syntetyczne to pędzle wytwarzane z modyfikowanego włosia poliestrowego, jak Taklon, oraz z syntetycznego nylonu jak Racoon, Sablinsky czy Toray, które swą strukturą i chłonnością zbliżają się do naturalnego, miękkiego włosia wykorzystywanego np. w pracy z akwarelą,.

Właściwości pędzli syntetycznych

Obecne syntetyki przejmują cechy naturalnego włosia. Mogą być zarówno sztywne, jak i miękkie. Chłonne, jak i nie wchłaniające farby. Zastępują szczecinę, włosie kozy, wiewiórki, sobola, czy wielbłąda. 

W porównaniu do pędzli naturalnych, ich zaletą jest cena i fakt, że w procesie produkcji nie wykorzystywane są zwierzęta.

Co do jakości, to coraz bardziej zbliżają się do funkcjonalności pędzli produkowanych z włosia naturalnego.

Zastosowanie pędzli syntetycznych

Pędzle ze sztucznego włosia są uniwersalne, ponieważ mogą być wykorzystywane w każdej technice malarskiej, poczynając od farb olejnych, gdzie przypominają sztywną szczecinę, przez farby akrylowe, gwasze i tempery, po akwarele. Nie do przecenienia są również wszelkie prace hobbystyczne, jak malowanie modeli, porcelany, ceramiki, drewna i innych materiałów stanowiących podłoże malarskie. To również doskonałe narzędzie makijażysty.

Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl