Produkt dnia
Zestaw Farb Akrylowych Talens Amsterdam Expert 6x20 ml
Zestaw Farb Akrylowych Talens Amsterdam Expert 6x20 ml
49,99 zł 44,99 zł
szt.

Oferta naszego sklepu obejmuje pędzle syntetyczne sprzedawane na sztuki (różnych marek, kształtów i rozmiarów) oraz zestawy pędzli syntetycznychDowiedz się więcej.

Czym są pędzle syntetyczne

Pędzle syntetyczne to pędzle wytwarzane z modyfikowanego włosia poliestrowego, jak Taklon, oraz z syntetycznego nylonu jak Racoon, Sablinsky czy Toray, które swą strukturą i chłonnością zbliżają się do naturalnego, miękkiego włosia wykorzystywanego np. w pracy z akwarelą,.

Właściwości pędzli syntetycznych

Obecne syntetyki przejmują cechy naturalnego włosia. Mogą być zarówno sztywne, jak i miękkie. Chłonne, jak i nie wchłaniające farby. Zastępują szczecinę, włosie kozy, wiewiórki, sobola, czy wielbłąda. 

W porównaniu do pędzli naturalnych, ich zaletą jest cena i fakt, że w procesie produkcji nie wykorzystywane są zwięrzęta.

Co do jakości, to coraz bardziej zbliżają się do funkcjonalności pędzli produkowanych z włosia naturalnego.

Zastosowanie pędzli syntetycznych

Pędzle ze sztucznego włosia są uniwersalne, ponieważ mogą być wykorzystywane w każdej technice malarskiej, poczynając od farb olejnych, gdzie przypominają sztywną szczecinę, przez farby akrylowe, gwasze i tempery, po akwarele. Nie do przecenienia są również wszelkie prace hobbystyczne, jak malowanie modeli, porcelany, ceramiki, drewna i innych materiałów stanowiących podłoże malarskie. To również doskonałe narzędzie makijażysty

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl