Produkt dnia
Zestaw Farb Akrylowych Fevicryl Sunflower Kit 10x15 ml
Zestaw Farb Akrylowych Fevicryl Sunflower Kit 10x15 ml
29,99 zł 27,99 zł
szt.

Malowanie (zdobienie) szkła inspiruje ludzi od samego początku wytwarzania szkła jako materiału. Najbardziej spektakularne efekty są widoczne w postaci witraży, w których uzyskuje się piękne efekty przechodzenia światła przez naniesioną na szkło transparentną farbę. Dowiedz się więcej (VIDEO)

Malowanie na szkle

Malowanie witrażowe

Techniki witrażownictwa rozwijały się na przestrzeni wieków. Obecnie w zastosowaniach hobbystycznych wykorzystuję się najczęściej przezroczyste farby witrażowe oraz metaliczne konturówki do szkła dające efekt trwałego rozdzielenia powierzchni malowanych różnymi kolorami.

Zdobienie szkła i chęć uzyskiwania coraz to nowych, ciekawych efektów spowodowała, że obecnie znajdziemy zarówno farby transparentne jak i kryjące, pojedyncze i w zestawach, o wykończeniu błyszczącym lub matowym, czy też farby dające efekty specjalne wykorzystywane np. przy zdobieniu biżuterii

Jak można ozdobić biżuterię z użyciem farb Pebeo Prisme

Do malowania farbami do szkła zawsze przydadzą się jakieś pędzelki syntetyczne.

W ostatnich latach pojawiła się jeszcze inna niż "klasyczne" farby i konturówki do szkła możliwość malowania na szkle a mianowicie markery kredowe. Charakteryzująca je ścieralność pozwala zarówno na ich wykorzystanie użytkowe (wszelkiego rodzaju napisy na szkle ścierane i nanoszone ponownie wg potrzeby) jak i rozwijanie swoich zdolności twórczych bez obawy o możliwości popełnienia błędów czy pomyłek.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl