Produkt dnia
Zestaw Szpatułek Drewnianych 6 szt.
Zestaw Szpatułek Drewnianych 6 szt.
34,99 zł 32,99 zł
szt.

Malowanie (zdobienie) szkła inspiruje ludzi od samego początku wytwarzania szkła jako materiału. Najbardziej spektakularne efekty są widoczne w postaci witraży, w których uzyskuje się piękne efekty przechodzenia światła przez naniesioną na szkło transparentną farbę. Dowiedz się więcej.

Techniki witrażownictwa rozwijały się na przestrzeni wieków. Obecnie w zastosowaniach hobbystycznych wykorzystuję się najczęściej przezroczyste farby witrażowe oraz metaliczne konturówki do szkła dające efekt trwałego rozdzielenia powierzchni malowanych różnymi kolorami.

Zdobienie szkła i chęć uzyskiwania coraz to nowych, ciekawych efektów spowodowała, że obecnie znajdziemy zarówno farby transparentne jak i kryjące, o wykończeniu błyszczącym lub matowym, czy też farby dające efekty specjalne wykorzystywane np. przy zdobieniu biżuterii.

W ostatnich latach pojawiła się jeszcze inna niż "klasyczne" farby i konturówki do szkła możliwość malowania na szkle a mianowicie markery kredowe. Charakteryzująca je ścieralność pozwala zarówno na ich wykorzystanie użytkowe (wszelkiego rodzaju napisy na szkle ścierane i nanoszone ponownie wg potrzeby) jak i rozwijanie swoich zdolności twórczych bez obawy o możliwości popełnienia błędów czy pomyłek.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl