Produkt dnia
Pasteli Suche Maries Masters 48 Kolorów
Pasteli Suche Maries Masters 48 Kolorów
71,50 zł 65,99 zł
szt.

Pastele suche są produkowane przy użyciu pigmentów i bardzo drobno sproszkowanych naturalnych substancji na bazie węglanu wapnia, minerału kalcytu i kredy bez dodatków oleju. Są popularnym środkiem rysunkowym. Oferujemy zarówno pastele w zestawach jak i pojedyncze kolory pasteli. Dowiedz się więcej.

W jakiej formie produkowane są pastele suche?

Standardową formą pasteli suchych jest sztyft okrągły (o standardowej lub powiększonej średnicy), przy czym w niektórych zestawach mamy do czynienia z tzw. pół-pastelami, czyli sztyftami o połowie długości. Inną formą pasteli suchych są sztyfty o przekroju prostokątnym pozwalające na rysowanie szerokim bokiem lub krawędzią.

Jakiego papieru używamy do rysowania pastelami?

Do rysowania pastelami suchymi potrzebujemy papieru fakturowanego (o ziarnistej powierzchni) ponieważ pastele suche trzymają się podłoża w sposób czysto mechaniczny. Kolory używanego jako podkład papieru mogą być przeróżne, dlatego zwłaszcza przy zakupie bloku do pasteli należy zwracać uwagę na jego kolorystykę. Oprócz bloków z białymi czy też czarnymi kartkami oferowane są bloki o przeróżnych odcieniach bieli lub też w odpowiednich zestawach kolorystycznych np. kolory brązu, kolory ziemi, bloki w tonacji zimnej czy ciepłej itp.

Jakie akcesoria najczęściej używamy do rysowania pastelami suchymi?

Przy malowaniu pastelami często używamy rozcieracza do pasteli (używane są różne nazwy: wiszerki, wiszorki, wiszery) pozwalającego m.in. na zacieranie granic obszarów pomiędzy kolorami.

Do zabezpieczania prac używamy fiksatywy do pasteli suchych – pokrycie rysunku fiksatywą zabezpiecza przed osypywaniem się drobinek pigmentu.

I warto jeszcze wspomnieć jeszcze o uchwycie do pasteli, który pozwala (w miarę) uniknąć brudzenia rąk przy rysowaniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl