Produkt dnia
Zestaw Ołówków 9H-9B Derwent Graphic 24 szt. (Kaseta Metalowa)
Zestaw Ołówków 9H-9B Derwent Graphic 24 szt. (Kaseta Metalowa)

99,99 zł

Cena regularna: 134,99 zł

Najniższa cena: 134,99 zł
szt.

Oferujemy media do zabezpieczania obrazów malowanych akwarelą oraz środki pomocnicze ułatwiające malowanie farbami akwarelowymi bądź pozwalają na uzyskiwanie różnego rodzaju efektówDowiedz się więcej (VIDEO)

Media do akwareli

Płyny i markery maskujące

Najczęściej stosowanym medium do akwareli są płyny maskujące. Płyn nanosi się na ten fragment powierzchni papieru akwarelowego, który ma pozostać niezamalowany - po wyschnięciu płyn tworzy zabezpieczającą powłokę. Farby akwarelowe nie wnikają w ten sposób "zamaskowany" papier a po malowaniu tę powłokę zabezpieczającą usuwamy w prosty sposób używając ołówka czy paznokcia. Ostatnio pojawiły się łatwe w użyciu markery zawierające płyn maskujący.    

Jak działa płyn maskujący?

Media zmieniające płynność 

W celu poprawienia rozpływania się akwareli po papierze akwarelowym stosuje się żółć wołową. Natomiast zastosowanie gumy arabskiej pozwala na zwiększenie transparentności i połysku farb akwarelowych.

Media do uzyskania różnych efektów 

Oferta naszego sklepu poszerzyła się ostatnio o szereg mediów serii Aqua marki Schmincke pozwalających na eksperymentowanie z akwarelami i uzyskiwanie ciekawych efektów wizualnych.

Jak działa płyn granulujący do akwareli?

Werniksy do akwareli

Po wykonaniu pracy oczywiście dobrze byłoby zabezpieczyć ją przed upływem czasu i wpływu czynników zewnętrznych. Do tego celu stosuje się specjalne werniksy, spray'e zabezpieczające lub fiksatywy. Fiksatywy stosuje się również do zabezpieczania prac wykonanych pastelami czy węglem.

Jak działa grunt do akwareli?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl