Oferujemy media do zabezpieczania obrazów malowanych akwarelą oraz środki pomocnicze ułatwiające malowanie farbami akwarelowymi bądź pozwalają na uzyskiwanie różnego rodzaju efektówDowiedz się więcej.

Płyny i markery maskujące

Najczęściej stosowanym medium do akwareli są płyny maskujące. Płyn nanosi się na ten fragment powierzchni papieru akwarelowego, który ma pozostać niezamalowany - po wyschnięciu płyn tworzy zabezpieczającą powłokę. Farby akwarelowe nie wnikają w ten sposób "zamaskowany" papier a po malowaniu tę powłokę zabezpieczającą usuwamy w prosty sposób używając ołówka czy paznokcia. Ostatnio pojawiły się łatwe w użyciu markery zawierające płyn maskujący.    

Media zmieniające płynność 

W celu poprawienia rozpływania się akwareli po papierze akwarelowym stosuje się żółć wołową. Natomiast zastosowanie gumy arabskiej pozwala na zwiększenie transparentności i połysku farb akwarelowych.

Media do uzyskania różnych efektów 

Oferta naszego sklepu poszerzyła się ostatnio o szereg mediów serii Aqua marki Schmincke pozwalających na eksperymentowanie z akwarelami i uzyskiwanie ciekawych efektów wizualnych.

Werniksy do akwareli

Po wykonaniu pracy oczywiście dobrze byłoby zabezpieczyć ją przed upływem czasu i wpływu czynników zewnętrznych. Do tego celu stosuje się specjalne werniksy, spray'e zabezpieczające lub fiksatywy. Fiksatywy stosuje się również do zabezpieczania prac wykonanych pastelami czy węglem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl