Produkt dnia
Folia Maskująca do Aerografu
Folia Maskująca do Aerografu

59,99 zł

Manekin Drewniany Model Psa
Manekin Drewniany Model Psa

62,90 zł

szt.

Rysowanie markerami po papierze wymaga, aby papier był do tego specjalnie przygotowany. Podstawową jego cechą musi być odporność na przesiąkanieDowiedz się więcej.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo bloki do markerów zarówno dla profesjonalnych ilustratorów i projektantów, jak i te dla hobbystów, amatorów i dzieci. Wymiary bloków rozciągają się od A5 po A2 a gramatura papieru od 70 do 200 g/m2. Oferujemy bloki znanych marek np. Canson, SM-LT, Daler Rowney czy Koh-I-Noor.

Cechy charakterystyczne bloków do markerów

Każde medium rysunkowe ma swój odpowiedni podkład pozwalające na uzyskanie najlepszych efektów. Markery są dla papieru środkiem specyficznym (mokrym), więc wymagają odpowiednio wyprodukowanych, dedykowanych dla markerów papierów.Papiery te są zwykle powlekane, aby zapobiec przesiąkaniu (bleedproof) - tusz pozostaje na powierzchni nie wnikając w głąb.

Papiery dedykowane dla są markerów odpowiednie dla każdego rodzaju markerów, tzn. i dla tych na bazie wody i również dla tych na bazie alkoholu. Papiery te zazwyczaj nadają się do blendowania. Są w większości półprzezroczyste, dzięki czemu można rysować z wykorzystaniem wcześniej przygotowanego podkładu graficznego.

W blokach profesjonalnych klejenie arkuszy wykonywane jest na więcej niż jednym boku (podobnie jak w technikach mokrych np. akwarela) tak by zapobiegać falowaniu papieru. Stosowanie w niektórych blokach sztywnych podkładek zwiększa pewność, że rysunek nie przebije na następne kartki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl