Produkt dnia
Zestaw Farb Akrylowych Fevicryl Sunflower Kit 10x15 ml
Zestaw Farb Akrylowych Fevicryl Sunflower Kit 10x15 ml
29,99 zł 27,99 zł
szt.

Farby do grafiki to farby na bazie wody do stosowania w różnych technikach graficznych, polegających na odbijaniu rysunku czy wzoru wykonanego i wyciętego na linoleum, drewnie, płycie metalowej jak i wytrawionego kwasem w płycie miedzianej i pokrytego farbą drukarską. Dowiedz się więcej. 

Farby do grafiki

Różnorodność farb graficznych 

Do technik graficznych możemy zaliczyć min.: linoryt, drzeworyt, monotypię, litografię, miedzioryt, suchą igłę, akwafortę i wiele innych. Różnorodność technik graficznych nakłada specyficzne wymagania na rodzaje farb oraz mediów do grafiki stosowanych w poszczególnych technologiach. 

Farby do linorytu

Linoryt jest obecnie najpopularniejszą (hobbystyczną) techniką graficzną stąd w naszej ofercie mamy duży wybór tuszy wodnych do linorytu. Niektóre z farb przeznaczone są zarówno do druku jak i linorytu, inne dedykowane są typowo dla linorytu. 

Najpopularniejsze są oczywiście farby w kolorze czarnym, natomiast w ofercie znajdą Państwo wielokolorowe serie farb zarówno studyjnych jak i profesjonalnych (np. Schmincke AquaLinoPrint) Niektóre serie farb obejmują również farby fluo, metaliczne czy perłowe.

Farby do druku

Oprócz serii farb uniwersalnych przeznaczonych zarówno do druku wklęsłego jak i wypukłego na szczególną uwagę zasługuje rozrzedzany olejem tusz kalkograficzny Renesans.

Farby do litografii

to specjalistyczne farby do druku płaskiego z wykorzystaniem kamienia litograficznego.

Farby do sitodruku

Obecnie w naszej ofercie mamy jedną serię profesjonalnych farb akrylowych do sitodruku SerigrafiArt marki Renesans obejmującej 8 kolorów i transparentną bazę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl