Produkt dnia

Farby olejne to farby, w którym cząsteczki pigmentu zawieszone są zazwyczaj w oleju roślinnym. Farby profesjonalne charakteryzują się wysoką zawartością pigmentu a farby dla początkujących artystów posiadają zwiększające objętość wypełniacze, co przekłada się na mniejszą zawartość pigmentu. Dowiedz się więcej (VIDEO).

Farby olejne

W ofercie naszego sklepu plastycznego znajdą Państwo zarówno komplety farb olejnych oraz farby olejne sprzedawane na sztuki zarówno na poziomie studyjnym, jak i profesjonalnym. Należy pamiętać, że dla farb artystycznych zależność "wyższa jakość i wyższa cena" jest bardzo widoczna. 

Artystyczne farby olejne

to wolno wysychające farby używane w malarstwie olejnym. Mają konsystencję pasty, lub płynu, w którym cząsteczki pigmentu zawieszone są zazwyczaj w oleju roślinnym. Wyciska się je na paletę malarską i w razie potrzeby miesza, aby uzyskać potrzebny kolor.

Artysta może nakładać kolejne warstwy, tworząc własną wizję malarską. Farbami olejnymi możemy malować na różnych podłożach: od papieru, czy tektury począwszy, a na płótnie, czy desce skończywszy. Możemy używać do tego celu pędzli, szpachli, rąk i wszystkiego, co w duszy gra. Nawet wysłużony ręcznik może być naszym sprzymierzeńcem w tworzeniu obrazu.

Jak malować farbami olejnymi?

Jak blendować malując farbami olejnymi?

Pobierz broszurę informacyjną o malowaniu kolorami

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl