Produkt dnia
Pasteli Suche Maries Masters 48 Kolorów
Pasteli Suche Maries Masters 48 Kolorów
71,50 zł 65,99 zł
szt.

Markery i pisaki to uzupełnienie możliwości artystycznego wyrażania siebie zarówno przez profesjonalnych artystów, jak i hobbystów. Markery różnią się od siebie typem końcówek oraz rodzajem tuszu. Dowiedz się więcej.

Rodzaje markerów

Każdy może dowolnie wybierać w mnogości rozwiązań. Poczynając od markerów akwarelowych, przez akrylowe, kredowe (markery ścieralne) aż po te z zawartością tuszy. Ze względu na różnorodność końcówek możesz nimi pisać, rysować, szkicować i malować. Są końcówki cienkie i zaokrąglone do pisania i rysowania linii i detali tzw. cienkopisy. Są końcówki pędzelkowe, którymi również możesz pisać i rysować, ale dzięki specjalnemu kształtowi poprzez zmianę kąta nachylenia i siły nacisku w pełni kontrolujesz szerokość linii, co idealnie może być wykorzystane np. przy kaligrafii. Są również szerokie, skośne końcówki, którymi możesz wypełniać większe powierzchnie - w tym przypadku jest możliwe zarówno malowanie, jak i rysowanie krawędziami, dzięki czemu regulujesz sam/a szerokość linii. Końcówki mają bardzo różne szerokości poczynając od 2 mm dochodząc nawet do 15 mm. 

Możesz nakładać na siebie kolejne warstwy kolorów osiągając niepowtarzalne spektrum barwne. Pomocne w tym przypadku może być wykorzystanie blendera, który zmiękczy przejścia między kolorami. Bardzo interesującą grupą pisaków dających efekty przejścia pomiędzy koloramicienkopisy tonalne.

Markery i pisaki poza artystycznym wykorzystaniem mogą być także doskonałym narzędziem do szkicowania projektów architektonicznych i innych prac wymagających precyzji. Przy pracy nie zapominajmy również o możliwościach pełnego relaksu, czyli o malowaniu kolorowanek przy pomocy markerów. 

Zupełnie odrębne możliwości zastosowań dają nam markery specjalistyczne, którymi można malować na porcelanie czy też malować na tkaninach. O ścieralnych markerach do malowania na szkle wspomnieliśmy już na początku.

W naszym sklepie znajdziesz komplety markerów, jak i wieloraką dostępność markerów na sztuki. Wybierać możesz wśród najlepszych marek artystycznych, jak: Chameleon, Derwent, Koh-I-noor, Kuretake, Winsor and Newton, Royal and Langnickel, Zieler, Faber-Castell, Graphit i Lyra. To zawsze będzie doskonały prezent dla Artysty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl