Produkt dnia
Szkicownik Gamma Schizzi A4 100 ark na Spirali 90 g
Szkicownik Gamma Schizzi A4 100 ark na Spirali 90 g

19,99 zł

Cena regularna: 22,40 zł

Najniższa cena: 22,40 zł
szt.

Profesjonalne pędzle do akwareli posiadają chłonne i miękkie włosie, które dobrze utrzymuje wodę. Dostępne są pędzle z włosia naturalnego, a także ich substytut - akwarelowe pędzle syntetyczneDowiedz się więcej (VIDEO).

Pędzle do akwareli

Najlepsze pędzle do akwareli - wybór włosia

Cechą charakterystyczną tej techniki malarskiej jest malowanie przy użyciu wody. A więc włosie takiego pędzla musi być chłonne i miękkie, aby w miarę jak najwięcej utrzymywać wodę. Tę funkcję najlepiej spełnia włosie naturalne, np. z sobola, wiewiórki czy wielbłąda. Są również pędzle z włosiem kozy. Na rynku pojawiają się jednak substytuty włosia naturalnego, co jest w zgodzie z tendencją wprowadzania ekologii również do działań malarskich. Jednak ich chłonność jest nadal niższa niż tych naturalnych. Tak więc do malowania akwarelami potrzebujemy pędzli do tego przeznaczonych, szczególnie gdy wybieramy pędzle syntetyczne, które również stosuje się do malowania farbami olejnymi i akrylowymi. Koniecznie zwracajmy uwagę na miękkość i chłonność włosia. Jeśli nie jesteś pewna lub pewny swojego wyboru, to koniecznie zadzwoń, a udzielimy ci porady, jakie najlepiej wybrać pędzle do Twoich potrzeb malarskich. A że ich potrzebujemy więcej niż jednej sztuki - to pewne.

Zrozumieć pociągnięcia pędzla do akwareli...

Kształt pędzli do akwareli

Poza włosiem, pędzle różnią się między sobą kształtem tego włosia. Mogą być okrągłe ze szpicem, okrągłe mopowate do tła, czy większych powierzchni, okrągłe z długim włosem tzw. riggery i linery do malowania linii, konarów drzew, linii jako olinowania statku, itd.. Są również pędzle płaskie do tła typu Hake lub do zaznaczania ostrych krawędzi np. przy malowaniu architektury i wiele innych do specjalnych zastosowań. Pędzle płaskie mogą być również zaprojektowane jako pędzle do specjalnych wyzwań np. pędzle w kształcie sztyletu, tzw. daggery wykorzystywane do malowania listowia, liternictwa i czego tylko sobie innego zamarzysz.

Inne cechy pędzli do akwareli

Oczywiście na tym nie koniec. Pędzle różnią się między sobą również rozmiarem. W każdej serii jest kilka lub kilkanaście rozmiarów, które wybieramy w zależności od tego, czy malujemy małą pracę w małym bloku 18x24 cm, czy malujemy na dużym kartonie np. 56x75 cm. Poszczególne marki pędzli różnią się też długością rączki oraz jej wykończeniem, mniej lub bardziej szlachetnym. Na rynku możesz znaleźć również idealne pędzle plenerowe, które można składać, dzięki czemu zajmują mniej miejsca i są mniej narażone na niechciane odkształcenia.

W ostatecznym rozrachunku częstym wyznacznikiem zakupu jest cena takiego pędzla. Te z włosia sobola osiągają wysokie, nawet kilkuset złotowe pułapy. Imitacje są znacznie tańsze. Wybór zawsze należy do Ciebie.

A możesz wybierać i w dedykowanych zestawach, jak również w różnorodności pędzli sprzedawanych na sztuki. W naszej ofercie znajdziesz te bardziej i te mniej znane marki, takich firm jak: Kolibri, Renesans, Lineo, Talens, Daler Rowney, da Vinci, Roman Szmal, Royal and Langnickel, Zieler. Obok standardowych pędzli znajdziesz również pędzle z pojemnikiem do napełniania wodą lub płynną akwarelą. Pamiętaj tylko o dokładnym myciu zarówno pędzla, jak i pojemnika.

Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl