Produkt dnia
Folia Maskująca do Aerografu
Folia Maskująca do Aerografu

59,99 zł

Manekin Drewniany Model Psa
Manekin Drewniany Model Psa

62,90 zł

szt.

Brystol to rodzaj bardzo białego papieru charakteryzującego się wyjątkową gładkością. Zapewnia dużą kontrastowość oraz odporność na ścieranie i drapanie. Jest idealny do grafitu, tuszu czy pióra. Dowiedz się więcej.

Bloki brystolu

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo arkusze brystolu o gramaturze od 180 g/m20 do 320 g/m2. Są one zazwyczaj w formie bloków klejonych lub bloków na spirali ale również występują w postaci pojedynczych kartek. Bloki zawierają różną ilość arkuszy w zależności od marki i rodzaju bloku -  najczęściej występujące rozmiary papieru to A3 i A4.

Brystol znajduje swoje zastosowanie tam, gdzie wymagana jest precyzyjna linia rysunku (rysunek piórem czy tuszem np. prace kreślarskie) stąd wymóg dotyczący wysokiej gładkości papieru i odpowiedniego dużego kontrastu (czerń - biel czy też kolor - biel). Dlatego też, dodatkowo, arkusze brystolu charakteryzują się wyjątkową bielą.

Każdy artysta jest inny dlatego wybór papieru zazwyczaj polega na eksperymentowaniu. Jeden rodzaj dobry dla znajomego lub uznanego artysty nie musi być odpowiedni dla Ciebie, a więc poszukuj, próbuj i testuj różne papiery aby znaleźć ten właściwy dla siebie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl