Produkt dnia
Blok Podróżny do Akwareli 280 x 150 mm 25 ark 260 g CP na Spirali
Blok Podróżny do Akwareli 280 x 150 mm 25 ark 260 g CP na Spirali

36,99 zł

Cena regularna: 42,00 zł

Najniższa cena: 42,00 zł
szt.

Kredki akwarelowe to bardzo wygodne narzędzia rysunkowe i malarskie, ponieważ łączą w sobie cechy zwykłych kredek, kolorowych ołówków i farb akwarelowych. Oferujemy zestawy dobrej jakości kredek akwarelowych producentów europejskich m.in. Derwent, Koh-i-Noor czy Talens. Dowiedz się więcej (VIDEO)

Kredki akwarelowe

Cechy kredek akwarelowych

Kredki akwarelowe ą wygodne w używaniu, więc sprawdzą się zarówno w plenerze, jak i w domu. Zestawy mogą zawierać oprócz kredek np. pędzelek i/lub kostki farb akwarelowych. Najważniejsze to zacząć rysować i malować i nie bać się łamania schematów.

Rodzaje kredek akwarelowych

Kredki akwarelowe mają wiele twarzy. Najprostsza forma wykonania, to pigment w rysiku zamknięty w drewnie, a więc z wyglądu przypominająca ołówek lub kredkę ołówkową. Inne rodzaje są bezdrzewne, czyli całość kredki lub sztyftu jest dobrze sprasowanym pigmentem. Na rynku są również kredki woskowe, bardziej miękkie od tych poprzednich.

Jak używać kredek akwarelowych?

Techniki używania kredek akwarelowych

Jest wiele technik używania kredek akwarelowych, w zależności od efektu końcowego, który artysta chce uzyskać. Możemy po prostu wykonać rysunek i już. Kolory zazwyczaj będą bardziej wyraziste niż przy klasycznych kredkach pastelowych. Możemy również skorzystać z samego pigmentu kredki rozcieńczając go wodą lub namoczonym pędzelkiem. Wtedy z łatwością uzyskasz efekty rozmycia i delikatne przejścia kolorystyczne. Możesz także zabawić się w twórcę nowych kolorów poprzez zeskrobanie kilku pigmentów i wymieszanie ich z wodą. Świetna zabawa i nauka łączenia kolorów. Czasami wyjdzie coś nieciekawego, ale doświadczanie jest podstawą rozwijania myśli twórcy. Warto zapisywać, które łączenie kolorów najbardziej ci odpowiadało, żeby móc do tego wrócić już przy tworzeniu akwareli. Możesz również łączyć kolory już bezpośrednio na papierze nakładając jeden kolor na drugi. Warto spróbować techniki mokre w mokre lub suche spryskane później wodą. Przede wszystkim nie bój się testować różnych technik i możliwości.

Podłoże dla kredek akwarelowych

Oczywiście najwłaściwszym podłożem do malowania kredkami akwarelowymi jest papier, najlepiej ten specjalnie do tego przystosowany. Jeśli chcesz używać wody, to najlepiej wybieraj papiery o gramaturze min. 200 g/m2 lub wyższej. Unikniesz wówczas falowania papieru pod wpływem wody.

Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl