Produkt dnia
Blok Podróżny do Akwareli 280 x 150 mm 25 ark 260 g CP na Spirali
Blok Podróżny do Akwareli 280 x 150 mm 25 ark 260 g CP na Spirali

36,99 zł

Cena regularna: 42,00 zł

Najniższa cena: 42,00 zł
szt.

Kaligrafia to sztuka dekoracyjnego pisania, mająca w swej filozofii kształtować charakter człowieka, namysł nad życiem i estetykę. Oferujemy m.in. różnego rodzaju zestawy, bloki i pisaki do kaligrafii.

Kaligrafia

Kaligrafia będąca przede wszystkim sztuką pięknego pisania, kształtuje charakter, uczy cierpliwości i dokładności. Jest też sztuką samą w sobie. W Chinach kaligrafia zaliczana była do czterech sztuk, które każdy wykształcony człowiek powinien posiąść poza muzyką, grą w go i malarstwem. W połączeniu z poezją i malarstwem tworzyła trzy doskonałości. Kaligrafia chińska zbudowała podwaliny kolejnym kaligrafiom wschodnioazjatyckim, takim jak japońska, koreańska i wietnamska.

Ważnym odłamem pisma zdobniczego jest również kaligrafia arabska, będąca w świecie muzułmańskim jedną z gałęzi sztuk pięknych.

Do pisania pisma kaligraficznego używamy wysokiej jakości narzędzia. Są to tzw. cztery skarby gabinetu, do których należą pędzel pisarski, tusz, papier i kamień pisarski. Najlepszy z papierów, to papier Xuan, który łatwo wchłania wodę, ma gładką powierzchnię i jednocześnie jest odporny na gniecenie. W kaligrafii japońskiej jeszcze wymienia się kamień do rozcierania tuszu, naczynie z wodą do rozpuszczania tuszu, podkładkę pod papier z miękkiego materiału oraz podłużny, wąski ciężarek dociskający papier.

Jest wiele sposobów na nauczenie się pisania kaligraficznego. Może to być pisanie na podstawie widzianego wzoru lub przez kalkę. Mogą to być ćwiczenia ruchu ręki w powietrzu, jak również możemy wykorzystać linie pomocnicze aby zachować równość pisma.

Ważny jest cel, czyli kształtowanie ducha poprzez kształtne, wyraźne pismo oraz wpajanie zamiłowania do piękna.

Aby rozpocząć przygodę z pięknym pisaniem liter można zaopatrzyć się w zestawy dla początkujących jak również zeszyty i książeczki do nauki kaligrafii. Dla zaawansowanych znajdą się piękne zestawy prezentowe, papier ryżowy, specjalne bloki, tusz i pędzle.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wiele firm, ale na bieżąco rozwijamy tą dziedzinę w naszym kreatywnym sklepie.

Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl