Produkt dnia
Blok do Kaligrafii Lana 24x32 cm 12 ark. 250 g
Blok do Kaligrafii Lana 24x32 cm 12 ark. 250 g

44,99 zł

Cena regularna: 57,99 zł

Najniższa cena: 57,99 zł
szt.

Kategoria "dłutka do linorytu" oprócz zestawów dłut i żłobaków z drewnianą, stałą rączką obejmuje również zestawy składające się z obsadki (uchwytu) i wymiennych końcówek oraz zestawy ze stemplami drukarskimiDowiedz się więcej (VIDEO)

Filtry
Cena
  • od
    do

Czym są dłuta do linorytu?

Dłuta (inaczej rylce) do linorytu, linoleum, drzeworytu, czy gliny składają się z dwóch części: rączki oraz ostrza. Zazwyczaj rączka takiego dłutka do linorytu wykonana jest z drewna, ale są również rączki zrobione z bardzo trwałego plastiku.

Rączki dostępne są w różnych kształtach np. podłużne, podłużne zaokrąglone oraz w kształcie gruszki.

Rylce do linorytu mają ostrza wykonane ze stali charakteryzującej się dużą trwałością. Dzięki różnym końcówkom praca graficzna będzie interesująca, a cięcia w wybranym materiale precyzyjne.

Wybrane komplety mogą być wykorzystywane zarówno przez amatorów, hobbystów jak i osoby profesjonalnie zajmujące się grafiką, a więc znajdą zastosowanie w szkole, na uczelni oraz w warsztatach i pracowniach artystycznych.

Jak ostrzyć dłutka do linorytu?

Aby końcowy efekt grafiki był satysfakcjonujący należy dłutka ostrzyć regularnie. Na szczęście nie ma nic prostszego.

Najlepiej zaopatrzyć się w papier ścierny, ostrzałkę do dłut i/lub kamienną osełkę. Dzięki tym materiałom wasze dłuta do linorytu zachowają dłuższą żywotność i precyzję.

Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl