Produkt dnia
Zestaw Akwareli Talens Van Gogh 36 Półkostek (Metalbox)
Zestaw Akwareli Talens Van Gogh 36 Półkostek (Metalbox)

324,99 zł

Cena regularna: 349,99 zł

Najniższa cena: 349,99 zł
szt.
Kategorie blog

Malowanie akwarelami zazwyczaj wymaga użycia wody, więc warto posiadać akcesoria, które pozwolą sobie z tą wodą poradzić lub wykorzystać ją w ciekawy sposób. Stąd w akcesoriach do akwareli znajdą się m.in. pojemniki, rozpylacze, pipetki itp. Dowiedz się więcej.

Akcesoria do akwareli

Rodzaje akcesoriów do akwareli

Malowanie farbami akwarelowymi nie jest łatwe. Wymaga skupienia, chęci tworzenia i kilku(nastu) ułatwiających pracę artykułów.

Podstawowym produktem jest pojemnik na wodę, który pozwoli do woli płukać pędzle, ale również spray do spryskiwania kostek akwarelowych lub rozpylacz do spryskiwania powierzchni papieru, żeby pozwolić farbie bardziej płynąć, bądź aby uzyskać efekty specjalne. Do tego również przydadzą się pipetki i atomizery. Do malowania większych powierzchni przydadzą się wałki gąbkowe różnych rozmiarów. Musisz sama bądź sam znaleźć dla siebie odpowiednie akcesoria, aby były zgodne z Twoim temperamentem.

Paletki do akwareli

Praca z akwarelą nie odbędzie się bez paletki malarskiej, na której możesz mieszać poszczególne kolory lub rozwadniać te wyciskane bezpośrednio z tubki. Możesz wybierać w kształtach i materiale ale pamiętaj: palety płaskie mogą być stosowane do gęstych farb, natomiast przy akwareli powinniśmy używać paletek z zagłębieniami. Najlepszej jakości są oczywiście paletki porcelanowe, ale i te plastikowe doskonale nadadzą się na wypady plenerowe. Przy zakupie warto zwracać uwagę na wielkość palety (wygodę) jak i liczbę komór.

Kasetki do farb akwarelowych

Farby akwarelowe produkowane są albo w tubkach albo w formie kostek (pół-kostek). Żeby można było kostki (półkostki) używać w wygodny sposób to najlepiej umieścić je w metalowej lub plastikowej kasetce przeznaczonej do tego typu formy farby. Kasetki różnią się oczywiście wielkością, materiałem i jakością wykonania. Mamy kasetki mieszczące od 12 pół-kostek aż do 36 pełnej wielkości kostek, kasetki plastikowe i metalowe. Warto zauważyć, że niektóre kasetki posiadają wbudowaną dodatkową paletkę do mieszania kolorów.

Pozostałe akcesoria do akwareli

Na letnie plenery idealnym rozwiązaniem będzie sztaluga plenerowa oraz skrzynka do przechowywania farb, pędzli oraz akcesoriów. W tej kategorii znajdziesz również inne przydatne, ułatwiające życie artysty przedmioty, jak modele drewniane, pojemniki z uchwytami lub pojemniki wolnostojące, kartę kolorów ułatwiającą ich dobór i mieszanie, fartuch malarski oraz podstawki na pędzle.

Reszta, czyli stworzenie pięknej akwareli jest już w Twoim zakresie.

 

Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl