Produkt dnia
Komplet 5 Pędzli Syntetycznych da Vinci FORTE BASIC 3504
Komplet 5 Pędzli Syntetycznych da Vinci FORTE BASIC 3504

37,94 zł

Cena regularna: 42,15 zł

Najniższa cena: 42,15 zł
szt.

Ta sekcja naszego sklepu przeznaczona jest dla osób chcących malować "klasycznie" (w potocznym rozumieniu tego słowa) z wyobrażeniem artysty przy sztaludze z paletą malarską i pędzlem w ręku. Znajdziecie tu Państwo szeroki wybór artykułów do malowania olejnego, akrylowego czy też gwaszami.  Dowiedz się więcej.

Malarstwo

Dlaczego chcemy malować "klasycznie"?

Potrzeba wyrażania siebie i upiększania świata jest tak stara jak cała ludzkość, przy czym te dwa pojęcia wcale nie muszą być tożsame. Ocena "czy coś jest piękne" jest tak subiektywną oceną, że tematu tego nie będziemy poruszać i pozwolimy sobie zacytować: "nie to ładne co ładne tylko co się komu podoba". Wszystkie prace stworzone przy użyciu artykułów z naszego sklepu są dla nas piękne :)

Widok wspomnianego "klasycznego" artysty malarza przy sztaludze jest głęboko zakorzeniony w naszej świadomości jako ten, może nie jedyny ale, słuszny i właściwy kierunek i staramy się go, lepiej lub gorzej,  naśladować. Uprzejmie prosimy jednak naszych Klientów, aby w naśladownictwie wielkich malarzy nie posuwać się za daleko i pozostać przy pędzlach pozostawiając brzytwę i swoje uszy w spokoju :) 

Kreatywność, technika i technologia

Zazwyczaj osiągnięcie odpowiedniego efektu malarskiego jest wynikową wielu składników, w których chyba najważniejszą rolę grają kreatywność, technika i technologia. O konieczności bycia kreatywnym w tworzeniu sztuki nie musimy nikogo przekonywać przy czym należy zaznaczyć wyraźnie, że kreatywność a talent to nie jest jedno i to samo :)

Właściwa i dopracowana technika malowania jest niewątpliwie przydatna przy malowaniu zgodnie ze starą zasadą: ćwiczenie czyni mistrza. Choć należy wspomnieć, że nie wszyscy artyści chcą czy też czują potrzebę dopracowywania klasycznych technik malarskich - weźmy za przykład Vegarda Vinge. I co ciekawe, nie można powiedzieć, żeby był on osobą niedocenianą (w dosłowny sposób). Chcemy zapewnić naszych Klientów, że z pewnością nie będziemy wnikać do jakich celów będą wykorzystywać zakupywane u nas farby :)  

I w końcu dochodzimy do technologii, które rozwój ma ogromny wpływ na możliwości ekspresji artystycznej, a co za tym idzie kształt powstałego dzieła. W malarstwie klasycznym takimi zmianami technologicznymi jest przejście od temper przez farby olejne do farb akrylowych. Różne technologie dające różne możliwości.

Dla każdego coś przydatnego

Bez względu na wybór wspomnianych wyżej technologii proces malowania można określić jako przenoszenie cząstek kolorowego pigmentu z jednego miejsca (np. tubka farby) na drugie (np. płótno) w sposób mniej lub bardziej przez artystę zamierzony :) . Powstają więc pytania typu co? czym? gdzie? i jak? 

Co? oczywiście farby i pigmenty.

Czym? pędzlami, szpachelkami, palcami, czymkolwiek co wpadnie w ręce i nie tylko w ręce: jest szereg osób malujących trzymających pędzle palcami u nóg czy ustami. 

Gdzie? na płótno, na papier, na ścianę, która jest miejscem szczególnie ulubionym przez artystów dziecięcych ku utrapieniu rodziców owych artystów, którym trudno zrozumieć, że duża połać ściany to brak ograniczeń w procesie tworzenia :)

Jak? a na to pytanie nawet nie będziemy starać się odpowiedzieć bo know-how to najcenniejsza dla każdego artysty tajemnica.

Jako sklep plastyczny chcemy zaoferować Państwu wszelkie przydatne do malowania klasycznego artykuły w szerokim asortymencie i rozsądnych, naszym zdaniem :), cenach.

Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl