Fluid art - piękne efekty przy użyciu tuszy alkoholowych Marabu Alkohol Ink

Fluid art - piękne efekty przy użyciu tuszy alkoholowych Marabu Alkohol Ink

Celia Buchanan, pedagog artystyczny Marabu, dzieli się kreatywnymi technikami stosowania tuszy alkoholowych na płytce glinianej z pastą modelarską, medium do pouringu i płynem maskującym.

Za pomocą pasty do modelowania tworzymy teksturę na powierzchni płytki. Po wyschnięciu pasty dodajemy kolor. Kolor można łatwo rozprowadzić po powierzchni za pomocą alkoholu izopropylowego. Następnie weź średniej klasy papier ścierny. Po wyschnięciu tuszu zeszlifuj powierzchnię, aby usunąć część koloru. Potem przeszlifuj krawędzie glinianej deski. Wygładź je tak, aby były teraz zaokrąglone.

Nanieś na płytkę trochę akrylowego medium do rozlewania. Użyj szpachelki, aby równomiernie rozprowadzić medium na krawędziach deski. Gdy medium jest jeszcze mokre, nalej tusz alkoholowy Marabu na powierzchnię. Medium do rozlewania ma bardzo gęstą konsystencję, więc zaleca się najpierw wykonać test. W miarę wysychania Pouring Medium stanie się przezroczyste, odsłaniając kolory i wzór poniżej, jednocześnie dodając gładkie i błyszczące wykończenie do wzoru.

W innej wersji możesz również nałożyć trochę płynu maskującego na powierzchnię glinianej płyty. W tym przypadku użyto pisaka z płynem maskującym, który umożliwia uzyskanie drobnych szczegółów. Po wyschnięciu płynu maskującego pomaluj powierzchnię tuszem. Całkowicie pokryj obszary z fluidem maskującym umiarkowaną ilością tuszu. Po całkowitym wyschnięciu tuszu zetrzyj płyn maskujący z glinianej tabliczki palcem lub gumką - tusz znajdujący się na wierzchu płynu powinien łatwo się usunąć, odsłaniając glinianą płytkę pod spodem z narysowanym wcześniej wzorem.


Życzymy wielu kreatywnych wyzwań i przy tym doskonałej zabawy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl