Jak mieszać kolory farb akrylowych?

Jak mieszać kolory farb akrylowych?

Jeśli nie masz pomysłu co namalować, a bardzo chciałbyś coś stworzyć, fajnym rozwiązaniem jest stworzenie karty kolorów. Video przedstawia właśnie taki proces na przykładzie farb Daler Rowney- Simply Acrylic.

Zacznij od przygotowania sobie materiałów tzn. przygotuj farby, pędzle (najlepiej płaskie), pojemnik z wodą do czyszczenia pędzli, blok do malowania farbami akrylowymi i szpachelkę do mieszania kolorów.
Pamiętaj aby za każdym razem czyścić pędzel i szpachelkę aby uzyskać czystość kolorów. Po lewej stronie kartki namaluj w pionie żółte kropki w podstawowym odcieniu. Następnie po prawej stronie kartki namaluj w pionie różne kolory poczynając od czerwonego przez niebieski po zielony.
Mając tak przygotowaną kartkę zacznij mieszać kolory w poziomie. A więc najpierw żółty plus czerwony, tak, żeby uzyskać jasny i ciemny odcień koloru pomarańczowego. Oba odcienie namaluj pomiędzy kolorem żółtym i czerwonym. Postępuj w ten sam sposób przy kolejnych kolorach uzyskując na końcu kartę koloru na bazie koloru żółtego.

Przy następnej okazji możesz wziąć inny kolor bazowy i do niego dodawać różne kolory, tworząc kolejną kartę koloru.
Życzymy udanego procesu i może natchnienia na stworzenie przy tej okazji nowego obrazu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl