Jak namalować morze farbami akwarelowymi?

Jak namalować morze farbami akwarelowymi?

Ambasadorka marki Royal Talens, akwarelistka Julia Braminowa, prezentuje swój sposób malowania morza farbami akwarelowymi Rembrandt w tubkach. Artystka woli tubki, ponieważ uzyskuje za ich pomocą bardziej nasycone kolory, dzięki czemu udaje jej się malować jedną lub maksymalnie dwoma warstwami kolorów uzyskując ciekawe efekty światła i cienia.

Artystka swoich inspiracji szuka podczas podróży do nadmorskich miast, portów czy zatok dla łodzi rybackich. Najczęściej używa do malowania farb jednopigmentowych, aby uzyskać czystość koloru i szlachetność obrazu. Podczas tego warsztatu Julia używa bloku Rembrandt z 100% papierem bawełnianym o gramaturze 300 g. Do tego stosuje dwa okrągłe pędzle z włosiem naturalnym oraz dwa płaskie z włosiem syntetycznym. 

Początek pracy, to wykonanie szkicu całości obrazu oraz zaznaczenie detali w głównej partii, która w tym przypadku obejmuje dwie łodzie z masztem. Do namalowania tej morskiej opowieści akwarelistka użyła następujących kolorów: cadmium orange, cobalt blue, phtalo blue, indanthrene blue, phtalo green, black, white. Do krajobrazów morskich można również zastosować kolor indigo czy paynes grey.

Na co można zwrócić uwagę to sposób malowania: mokrym pędzlem po suchym papierze lub suchym pędzlem po mokrym papierze. Można również malować metodą "mokre w mokre" lub "suche w suche". Wszystko zależy od chęci uzyskania konkretnych efektów.

Artystka zwraca też uwagę na iluzję, tekstury detali, refleksy świetlne i ogólną atmosferę obrazu.

Zachęcamy do malowania i dzielenia się swoimi pracami na stronie naszego sklepu Crearte.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl