Jak namalować smażone jajko farbami akrylowymi?

Jak namalować smażone jajko farbami akrylowymi?

Załączony film przedstawia krok po kroku sposób namalowania smażonego jajka.

Artystka używa do stworzenia obrazu tablicy malarskiej oraz farb akrylowych System 3 Daler Rowney. Stosuje te farby ponieważ mają one gładką i kremową konsystencję. W procesie użyte są następujące kolory: czarny, niebieski, zielony, pomarańczowy, czerwony, brązowy i biały.

Początek pracy nad obrazem, to stworzenie szkicu bez zbędnych detali, jedynie obrys jajka i żółtka w dobrze skomponowanym miejscu. Następnie malujemy całość powierzchni ochrą wykreowaną poprzez wymieszanie koloru żółtego i brązowego. Do tego celu używamy płaskiego pędzla syntetycznego.

Kolejnym krokiem jest pokrycie tła jajka błękitną szarością. Potem białko zamalowujemy kremową bielą używając pędzla język kota, aby zachował się ładny kolisty kształt jajka. Na białko wprowadzamy trochę szarości z czerni i trochę szarej zieleni, ale bardzo delikatnie. Następnie malujemy żółtko używając do tego celu koloru żółtego, pomarańczowego i czerwonego aby zaznaczyć padające światło i cień.

Dalej zajmujemy się detalami do czego przydatny będzie cienki, okrągły pędzel. A więc wprowadzamy wykończeniowe ostre światło na żółtku i delikatne na białku. Dla urozmaicenia obrazu zaznaczamy bąbelki powstałe podczas smażenia z masła i białka oraz zaznaczamy najciemniejsze partie pokazujące nierówności na jajku.

Zarówno proces jak i efekt zadowoli każdego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl