Jak ozdobić biżuterię przy użyciu farb Pebeo Fantasy Prisme?

Jak ozdobić biżuterię farbami Pebeo Fantasy Prisme?

Wiele osób pragnie stworzyć coś własnego, osobistego. Czasami jest to obraz, innym razem wzór na koszulce, a jeszcze kiedy indziej własnoręcznie zrobiona biżuteria. Dzięki farbom do dekoracji biżuterii Pebeo Fantasy Prisme i Pebeo Fantasy Moon możemy wykreować cuda. Są to serie farb, które można stosować na wszystkich powierzchniach: szkle, drewnie, metalu, papierze czy kartonie, co również czyni ten produkt interesującym.

Co potrzebujemy aby stworzyć własnoręcznie ozdobioną bransoletkę? Przede wszystkim musimy przygotować miejsce pracy, które będzie czyste, zabezpieczone w postaci folii (tektury) lub w jakiś inny sposób. Wcześniej też powinniśmy zakupić "szkielet" bransoletki, który będziemy wypełniać farbami Pebeo Prisme. Przy wyborze konkretnych kolorów farb z szerokiej gamy kolorystycznej musimy pomyśleć do czego ta bransoletka nam się przyda. Czy do czerwonej sukienki, czy stonowanej szarości? Wszystko ma znaczenie.

W prezentowanym filmie artystka wybrała 2 kolory: onyks i turkus, które stworzą ciekawy kontrast. Pamiętajcie o płaskiej powierzchni. Jest to bardzo ważne, ponieważ produkt będzie pracował w grubości. Ważnym jest aby nie było nierówności, bo wtedy wypełnienie też będzie nierówne. Będziecie potrzebowali drewnianych patyczków, aby dokładnie wymieszać kolory przed ich użyciem. Jeśli farby nie będą dokładnie wymieszane, to efekt będzie słabszy. Jak wybierzemy kolory i dobrze je wymieszamy, to potem za pomocą zakraplacza nabierzemy farbę i wypełnimy nią wgłębienia części bransoletki. Najpierw jeden kolor, a potem drugi. Przy każdym użyciu uzyskasz inne magiczne efekty, całkowicie unikalne. Kolory można stosować w czystej postaci lub łączyć je, tak jak na filmie. Efekty mnożą się w nieskończoność. Już po 5 minutach widać piękny wzór.

Należy pozostawić bransoletkę do wyschnięcia na 6 godzin bez jej dotykania i 72 godziny do całkowitego wyschnięcia. Po wyschnięciu bransoletki można zauważyć, że efekt jest lekko wydrążony. Jest to normalne zjawisko. Aby przywrócić efekt zaokrąglenia użyjemy żywicy. W filmie przygotowano mieszankę 1/3 utwardzacza na 2/3 żywicy. I ponownie użyjemy zakraplacza. Tym razem czas schnięcia to 12 godzin. Ważne jest, aby pozostawić dzieło na płaskiej powierzchni, aby uniknąć kapania żywicy.

Teraz można powiedzieć, że Twoja unikalna biżuteria jest gotowa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl