Jak rozpocząć przygodę z akwarelami?

Jak rozpocząć malowanie akwarelami?

Ollie Pyle, angielski malarz, akwarelista pejzażowy prezentuje podstawowe materiały, z którymi warto zacząć przygodę malowania akwarelami.

Często podawane są długie listy wyposażenia artysty w wysokiej jakości farby, pędzle i papier, jednak chyba nie tędy droga. Lepiej na początek wybrać dobrej jakości materiały dla początkujących akwarelistów. W tym przypadku artysta proponuje zakupić podstawowy zestaw 12 lub 24 kolorów farb w kostkach w metalowym opakowaniu, w którym znajduje się również miejsce na mieszanie farb. Może to być również mały zestaw podróżny z 24 pół-kostkami.

W filmie artysta proponuje zakupienie wyposażenia z serii Aquafine, zarówno dotyczy to bloku papierów akwarelowych, jak i kompletu farb oraz pędzli. Bloki mogą być na spirali, jak również klejone na jednym boku lub na wszystkich bokach.

Do rozpoczęcia nauki malowania pejzaży wystarczą 3 pędzle; 2 okrągłe w rozmiarze 6 i 10 oraz pędzel typu rigger w rozmiarze 2 do detali. Oczywiście przyda nam się również pojemnik z wodą do płukania pędzli i widok, wyobrażenie lub zdjęcie krajobrazu, który chcemy namalować.

Artysta pokazuje szybkie namalowanie akwareli, zaczynając od namoczenia papieru wodą na całej powierzchni, następnie zaznaczenie odpowiednimi plamami kolorów chmur, błękitu nieba i szarości wody. Należy pamiętać aby pomiędzy kolejnymi warstwami poczekać, aż malowana warstwa wyschnie.


I tak może powstać Twój pierwszy obraz. Nie przejmuj się, ze coś może się nie udać. Ciesz się bardziej postępami. Akwarela nie jest prostą techniką i wymaga dużo ćwiczeń, a więc zapraszamy do malowania.
:-)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl