Jak stosować medium do pouringu?

Jak stosować medium do pouringu?

Niniejszy film pokazuje jak używać farb akrylowych i medium do pouringu tak, by uzyskać ciekawe efekty wizualne.
Najpierw musimy się przygotować, żeby dobrze zabezpieczyć powierzchnię, na której będziemy pracowali. Przyda się więc folia, którą rozkładamy na stole. Potem przygotowujemy dla siebie rękawiczki z silikonu, aby ochronić ręce przed zabrudzeniem.

A teraz szykujemy potrzebne materiały i akcesoria, tj.:
- medium do pouringu,
- farby akrylowe, w kolorach, które będą z sobą pięknie współgrały.
- kubeczki plastikowe w ilości wybranych kolorów,
- patyczki drewniane do każdego koloru,
- woda w pojemniczku,
- podobrazie lub inne podłoże, na które będziemy chcieli wylać farby wymieszane z medium.

Po przygotowaniu wszystkich materiałów rozpoczynamy proces tworzenia obrazu.
Najpierw decydujemy jakich kolorów chcemy użyć. Następnie wlewamy do oddzielnych kubeczków plastikowych wybrane kolory a do nich dodajemy medium wg zaleceń producenta i dobrze mieszamy do uzyskania jednolitej masy. Potem możemy jeszcze dodać kropelkę wody (lub oleju silikonowego) i jeszcze raz wymieszać zawartość kubka.

Po wymieszaniu wszystkich farb z medium wlewamy po kolei do dużego kubka plastikowego zawartość poszczególnych kubeczków, ale nie mieszamy farb i dzielimy na kilka razy, jak pokazano w filmie.

Na koniec przykładamy podobrazie do kubka od góry i przekręcamy razem, kładąc całość na stole. Czekamy chwilkę, aż kolory farb przemieszczą się na dół odwróconego kubeczka i podnosimy go powoli. Masa zacznie się rozlewać w czym możemy jej pomóc poruszając delikatnie podobraziem. Można również wspomóc się w tym momencie suszarką, aby podgrzać rozlewającą się pulpę. Czekamy aż masa rozleje się po całej powierzchni, tak aby zakryła również boki obrazu i odkładamy obraz do wyschnięcia.
Gotowe :-).


Życzymy radości tworzenia i wspaniałych dzieł.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl