Prezentujemy bloki do technik wodnych Koh-I-Noor

Prezentujemy bloki do technik wodnych Koh-I-Noor

W ofercie marki Koh-I-Noor znajdują się obecnie cztery rodzaje bloków zaprojektowanych do technik wodnych: popAquarell, artAquarell, artWatercolour oraz artInk.

Bloki popAquarell to podstawowe bloki dla uczniów i studentów. Przeznaczone są do akwareli, akwaforty i akrylu. Gramatura papieru wynosząca 250 g/m2 powoduje, że przy używaniu dużej ilości wody może być konieczne tzw. napinanie papieru. Przy niewielkiej ilości wody papier marszczy się delikatnie co jest charakterystyczne dla papieru o stosunkowo niskiej gramaturze. Faktura papieru przypomina gazę - kolory nakładają się ładnie a faktura nie jest za bardzo widoczna. 

Bloki Artaquarell są przeznaczone dla profesjonalnych artystów i stosuje się je do akwareli, akwaforty, gwaszu i akrylu. Mają wyższą gramaturę wynoszącą 300 g/m2 - papier o takiej gramaturze nie ma potrzeby jego napinania. Faktura jest delikatna, jest odrobinę gładsza od bloków popAquarell a podczas nakładania kolorów jest słabo widoczna. Po wyschnięciu, papier ze względu na jego gramaturę jest pomarszczony minimalnie.

Bloki artWatercolour to bloki dla profesjonalnych artystów przeznaczone typowo do techniki akwarelowej. Papier jest bezkwasowy, ma naturalny odczyn PH i zawiera 60% bawełny, która sprawia, że woda bardzo dobrze się wchłania. Specyficzna delikatna faktura sprawia, że pokrywając papier farbą możemy uzyskać dodatkowe efekty w formie przerywanego koloru. Ze względu na jego wysoką gramaturę (300 g/m2) papier nie marszczy się.

Bloki artInk są przeznaczone dla profesjonalnych artystów i zaprojektowane są do techniki tuszu i atramentu. Mają wysoką gramaturę 350 g. Papier nie marszczy się i szybko wchłania wodę. Posiada delikatną fakturę w formie siateczki, która dla transparentnych kolorów może być widoczna po wyschnięciu farby.
Papier przystosowany jest nie tylko do malowania ale również do rysowania - jest odporny na ścieranie więc można na nim rysować (pisać) piórem czy stalówką. Dzięki specjalnemu wykonaniu papier pozostaje gładki nawet miejscach, w których rysowaliśmy stalówką.

Każdy z w/w papierów jest papierem o bardzo dobrej jakości, ma swoje przeznaczenie i fakturę, która pozwala osiągnąć dodatkowe efekty.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl