Rysujemy tulipany kredkami KIN Mondeluz

Rysujemy tulipany kredkami KIN Mondeluz

Kilkuminutowe wideo przedstawia możliwości kredek akwarelowych KIN Mondeluz i pokazuje jak można pracować nimi bez używania wody. Kredki Mondeluz są kredkami akwarelowymi ale świetnie sprawdzają się w klasycznym rysunku.

Rysować będziemy tulipany i wykorzystamy do tego celu blok artPastel, kredki mondeluz w zestawie oraz ołówek i gumkę do wykonania szkicu. Kredki Mondeluz mają miękkie grafity o bardzo intensywnych kolorach a ponieważ są kredkami akwarelowymi to zawartość pigmentu jest bardzo wysoka. Zachowują się jednak jak tradycyjne kredki stąd używanie ich jest bardzo zbliżone. Mieszanie kolorów bez używania wody następuje tak jak przy kredkach tradycyjnych.

Rysunek zaczynamy od nakładania jak najjaśniejszych kolorów. Później nakładamy coraz ciemniejsze warstwy omijając partie jasne, które potem kryjemy za pomocą bieli. Używając białej kredki Mondeluz najlepiej nakładać tylko jedną warstwę pod spód dzięki temu kredka lepiej pokryje powierzchnię i będzie bardziej wyraźna. Czasami warto białą kredkę nałożyć bezpośrednio na papier.

Aby uzyskać precyzyjne detale warto utrzymywać grafity naostrzone w czasie rysowania - kredki Mondeluz można ostrzyć tradycyjną temperówką. Ponieważ mają wysoką zawartość pigmentu i miękki rdzeń to są podatne na blendowanie. Można do tego użyć np. blendera do kredek polycolor. Jeśli nie używamy wody to kolorowanie kredkami Mondeluz jest bardzo intuicyjne.

Do rysunku różowych tulipanów będziemy używać większości kredek z tej samej grupy kolorystycznej - potrzebne będą biel, żółty, cielisty, różowy, czerwony, bordo oraz ciemne fiolety. Kolor cielisty, od którego zaczynamy rysunek, nada ciepłej tonacji płatkom kwiatów i będzie stanowić dobry podkład pod biel i resztę kolorów. Zielone łodygi to połączenie ciepłej zieleni, żółci oraz zieleni khaki i czerni. Ta kolorystyka bardzo dobrze współgra z płatkami.

Zachęcamy do własnych prób i doświadczeń artystycznych!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Masz pytania? 733-012-789
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00
Sklep internetowy Shoper.pl